rozwoj dziecka elizabeth hurlock chomikuj

Chirurgia plastyczna i tworzyw – co mają ze sobą we wspólnym

Podczas sub specjalność medycyny zwanej chirurgii plastycznej (jeden z 22 uznanych specjalności medycyny) jest teraz tak bardzo powszechne, istnieje niewielu, którzy nie wiedzą, co to jest. Ale przecież ja czasami zadawane pytanie przez nowego pacjenta podczas naszych konsultacji … „A teraz powiedz mi, gdzie plastik idzie” …montaż wentylacji warszawa albo … „będzie sztuczne w operacji zarazić? Wskazując, że niektórzy nadal wierzą, że nazwa „plastik” chirurgii plastycznej dotyczy materiału i że operacje plastyczne obejmują wprowadzenie tworzyw sztucznych.

Podczas gdy okresy rozwoju zarówno dla tworzyw sztucznych chirurgii i są podobne, nie ma bezpośredniego związku między tymi dwoma. Nie nadano jej nazwę, ponieważ wykorzystywane materiały z tworzyw sztucznych w chirurgii. Greckie słowo „plastikos ‚, whicih znaczy formy, kształtu, lub dać formularz jest sens za nazwanie tej specjalności medycznej Chirurgii Plastycznej. A to z pewnością dokładny opis tego, co zrobić … Plastic Surgeons wycinać, kształtu, formy i tkanek dać części ciała ludzkiego recognizeable form czy to dla celów rekonstrukcyjnych lub zmian kosmetycznych. Chirurgia plastyczna zorganizowała się w formalną społeczeństwa w 1931 roku wraz z utworzeniem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, niedawno skondensowanego z Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych. To pierwszy formalny program szkoleniowy rozpoczął się kilka lat wcześniej, w 1924 roku wraz z utworzeniem pierwszego chirurgii plastycznej rezydentury w Johns Hopkins University w Baltimore. Formalna pokładzie certyfikacji w tym rozpoczęła się w 1937 roku, które znacznie podniosła standardy dla tej specjalności.

plastiki opracowany rację w tym samym przedziale czasowym jak chirurgia plastyczna.

– autor artykułu